تاریخ : دوشنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۳ 20 ذو القعدة 1445 Monday, 27 May , 2024
19
حوادث اصفهان در24ساعت گذشته

اعتراف سارقان اماکن خصوصی در “آران و بیدگل” به ۵۰ فقره سرقت

  • کد خبر : 730
  • ۰۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۲:۱۱
اعتراف سارقان اماکن خصوصی در “آران و بیدگل” به ۵۰ فقره سرقت
گروه استان ها _ اصفهان _ رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان، از دستگیری اعضای باند 3 نفره سارقان اماکن خصوصی در شهرستان آران و بیدگل و اعتراف آنان به 50 فقره سرقت خبر داد.

 

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ” حسین تُرکیان”، با اعلام این خبر اظهار داشت: در پی وقوع چند فقره سرقت اماکن خصوصی در شهرستان آران و بیدگل و شکایت مال باختگان به پلیس، موضوع به صورت ويژه در دستور كار کارآگاهان پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: در این خصوص تیم ویژه ای راه اندازی و اقدامات علمی و تخصصی برای شناسایی سارقان صورت گرفت و نهایتاً اکیپی از عوامل پلیس آگاهی شهرستان آران و بیدگل حین گشت زنی ۳ نفر را در حال سرقت ازیکی از اماکن خصوصی شهروندان شناسایی و دستگیر کردند.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: متهمان که غیربومی و اهل یکی از استان های غربی کشور هستند پس از دستگیری در تحقیقات صورت گرفته لب به اعتراف باز کرده و به ۵۰ فقره سرقت در شهرستان آران و بیدگل اقرار کردند.

سرهنگ تُرکیان با اشاره به دستگیری مالخر اموال مسروقه با معرفی از سوی سارقان گفت: در این خصوص پرونده تشکیل و متهمان دستگیر شده برای انجام اقدامات قانون تحویل مراجع قضائی شدند.

توقیف سواری پراید با ۵۱ گرم شیشه و هروئین در”فریدن

گروه استان ها–اصفهان_ جانشين انتظامي شهرستان فريدن از کشف ۴۲ گرم هرويين و ۹ گرم و ۲۰ سانت شيشه در بازرسي از يک دستگاه سواري پرايد خبر داد.

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سرهنگ “مهدي نيکبخت” با اعلام اين خبر افزود: در پي دريافت گزارشي مبني بر تردد يک دستگاه خودرو سواري پرايد حامل هرويين در محور مواصلاتي اصفهان به لرستان ، موضوع در دستور کار مأموران يگان امداد اين فرماندهي قرار گرفت .

وي تصريح کرد : با انجام اقدامات تخصصی و تحقيقات پليسي ، ماموران موفق به شناسايي خودرو مورد نظر شدند و با هماهنگي قضائي اين خودرو را در اقدامي غافلگيرانه متوقف کردند .

این مقام انتظامي شهرستان فريدن ، اظهار داشت : ماموران در بازرسي از اين خودرو ۴۲ گرم هرويين و ۹ گرم و ۲۰ سانت شيشه که به طرز ماهرانه اي داخل اسفنج جاساز شده بود کشف کردند.

سرهنگ نيکبخت خاطر نشان کرد : در این زمینه ۲ سوداگر مرگ دستگیر و برای اقدامات قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شدند.

جانشین انتظامی شهرستان فریدن از شهروندان خواست : در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک مراتب را به مرکز فوريت هاي پليسي ۱۱۰ اطلاع دهند .

فوت کارگر ۳۶ ساله حين کاردر “فلاورجان

گروه استان ها_اصفهان_ فرمانده انتظامي شهرستان “فلاورجان” از مرگ کارگر۳۶ ساله اي حين کاردر شرکت توليدي واقع در شهرک صنعتي “اشترجان” خبر داد.

سرهنگ “ايرج کاکاوند” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس اظهار داشت: در پي گزارش مرکز فوريت هاي پليسي ۱۱۰ مبني بر يك مورد حادثه حين كار منجر به فوت واقع در شهرك صنعتي “اشترجان” بلافاصله واحد گشت کلانتري ۱۶ به محل مورد نظر اعزام شد.

وي افزود: ماموران پس از حضور در محل مشاهده کردند، کارگر ۳۶ ساله اي حين كار در شركت مربوطه بوده كه قطعه آهن سنگيني از دپوي آهن آلات به روي او افتاده و در دم فوت می شود.

سرهنگ کاکاوند ضمن ابراز تاسف از وقوع اين حادثه دلخراش بيان داشت: با هماهنگي مرجع قضائی جسد متوفي براي اقدامات قانوني به پزشکي قانوني منتقل شد.

فرمانده انتظامي شهرستان “فلاورجان” بار ديگر از شهروندان خواست، قبل از شروع هر کاري رعايت اصول و نکات ايمني را در سرلوحه کاري خود قراردهيد تا انشاءالله شاهد وقوع اينگونه حوادث نباشيم.

کشف ۳۱ دستگاه ماينر استخراج ارز ديجيتال در فلاورجان

گروه استان ها – اصفهان –فرمانده انتظامي شهرستان فلاورجان از کشف ۳۱ دستگاه ماينر استخراج ارز ديجيتال به ارزش ۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ريال خبر داد.

سرهنگ “ايرج کاکاوند” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس اظهار داشت: پس از وصول خبري مبني بر نگهداري و استفاده غيرمجاز از دستگاه هاي استخراج ارز ديجيتال در گارگاه توليدي واقع در يکي از مناطق فلاورجان ، بررسي موضوع در دستور کار پليس آگاهي شهرستان قرار گرفت.

وي افزود: ماموران پليس آگاهي شهرستان با همکاري عوامل يگان امداد ، طي هماهنگي با مرجع قضائي در محل اعلامي حاضر و در بازرسي از گارگاه توليدي تعداد ۳۱ دستگاه ماينر غيرمجاز، کشف کردند.

سرهنگ کاکاوند با اشاره به دستگيري يک نفر در اين رابطه تصريح کرد: بنا به اظهارات کارشناسان ، ارزش کشفيات به دست آمده ۳ ميليارد و ۱۰۰ ميليون ريال برآورد شده است.

فرمانده انتظامي شهرستان فلاورجان در پايان با اشاره به معرفي متهم به مرجع قضائي، گفت: استفاده از دستگاه هاي ماينر، نياز به برق زيادي داشته لذا متهم که با استفاده از برق يارانه اي واحدهاي صنعتي اقدام به فعاليت غيرقانوني کرده بود و شهروندان مي توانند در صورت اطلاع از هرگونه فعاليت مجرمانه مراتب را در اسرع وقت از طريق سامانه ۱۱۰ به پليس اطلاع دهند.

کشف محموله میلیاردی لوازم خانگی قاچاق دراصفهان

گروه استان ها _ اصفهان _رئیس پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان، از کشف محموله ای لوازم خانگی خارجی قاچاق به ارزش یک میلیارد ریال در عملیات ماموران این پلیس خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ”کامران ریاحی” در تشریح این خبر گفت : ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان اصفهان مطلع شدند فردی اقدام به نگهداری لوازم خانگی قاچاق در محلی می کند که وارد عمل شدند.

وی افزود: پس از هماهنگی های لازم از این محل بازرسی شد که۲ کولر گازی و ۳ تلویزیون ال ای دی خارجی فاقد مدارک قانونی و گمرکی کشف شد.

سرپرست پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان اصفهان، با بیان اینکه ارزش این محموله برابر اعلام کارشناسان مربوطه یک میلیارد ریال برآورد شده است گفت: در این رابطه یک نفر دستگیر و برای اقدامات قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شد.

كشف ۱۴ دستگاه ماينر قاچاق در”خميني شهر

گروه استان ها_اصفهان_فرمانده انتظامي شهرستان “خميني شهر” از کشف ۱۴ دستگاه ماينرخارجي قاچاق به ارزش ۵۶۰ ميليون ريال خبر داد .

سرهنگ “غلامرضا براتي ” در گفت و گو با خبرنگار پايگاه خبري پليس اظهار داشت: پس از وصول اخباري مبني بر اينکه دريك انبار متروكه “خميني شهر” توسط دستگاه هاي ماينر قاچاق ارز ديجيتال استخراج مي شود، بررسي موضوع در دستور کار ماموران انتظامي اين فرماندهي قرار گرفت.

وي افزود: پس از انجام تحقيقات و کسب اطمينان از درستي موضوع يک گروه از ماموران مجرب با هماهنگي قضائي از اين مكان بازديد کردند.

اين مقام انتظامي بيان داشت: در نتيجه اين بازرسي تعداد ۱۴ دستگاه ماينر که به صورت قفسه بندي با تجهيز كابل هاي شبكه برق، جاسازي شده بودند، کشف شدند.

سرهنگ براتي با اشاره به اينکه ارزش دستگاه هاي کشف شده توسط کارشناسان ۵۶۰ ميليون ريال اعلام شده گفت: در اين رابطه یک نفر متهم دستگير که براي اقدامات قانوني تحويل مراجع قضائي شد.

فرمانده انتظامي شهرستان خميني شهر با اشاره به قاچاق و غير قانوني بودن استفاده از دستگاه هاي مذکور، گفت: استفاده از دستگاه هاي استخراج ارز ديجيتال نياز به مصرف برق زيادي دارد و استفاده از آن ها باعث اخلال در شبکه توزيع برق شهري شده که به همين دليل متهم با استفاده از برق يارانه اي واحدهاي صنعتي تعطيل ونيمه تعطيل اقدام به فعاليت غيرقانوني کرده بود که دستگير و تحويل مراجع قانوني شد.

حرکت نکردن بین خطوط از عوامل اصلی ایجاد اختلال در عبور و مرور

گروه استان ها_اصفهان_رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گفت : حرکت نکردن بین خطوط از عوامل اصلی ایجاد اختلال در عبور و مرور و افزایش حجم ترافیک شهری است.

سرهنگ “محمدرضا محمدی” در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس اظهار داشت: یکی از عوامل اصلی اختلال در عبور و مرور و افزایش بار ترافیکی شهرها حرکت نکردن بین خطوط است.

وی افزود: برخی رانندگان به دلایلی مانند ترافیک سنگین و عجله کردن به طور مداوم از مسیر خود منحرف شده و علاوه بر اینکه برای دیگر رانندگان ایجاد مزاحمت می کنند ، در تشدید ترافیک و برهم زدن نظم عمومی نیز گام بر می دارند.

سرهنگ محمدی اظهار داشت: طبق قانون راهنمایی و رانندگی ، رانندگان همیشه باید بین خطوط سفید حرکت کنند، حتی اگر مسیرپیش رو دارای ترافیک سنگین وسمت دیگر خودرو نباشد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی اصفهان، رانندگی نکردن بین خطوط را ناقص حقوق شهروندی و زمینه ساز بروز حوادث ترافیکی دانسته و در پایان اشاره داشتند: در صورت نیاز به تغییر خط ، بابکاربردن چراغ راهنما دیگران را از تصمیم خود مطلع کنید.

کشف موتورسيکلت سنگين قاچاق دراصفهان

گروه استان‌ها_اصفهان_ فرمانده انتظامي شهرستان اصفهان از کشف يک دستگاه موتورسيکلت سنگين قاچاق به ارزش۷۰۰ ميليون ريال در اين شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سرهنگ”محمدرضا خدادوست”در تشريح اين خبر گفت: در پي کسب خبري مبني بر تردد يک دستگاه موتوسيکلت ۴۰۰ سي سي غير مجاز در اتوبان شهيد دستجردي اصفهان بلافاصله موضوع در دستور کار ماموران کلانتري ۲۱ اين شهرستان قرار گرفت.

وي تصريح کرد: واحد گشت انتظامي آن يگان موتورسيكلت مذکور را شناسايي و توقيف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان با اشاره به دستگيري راکب موتورسيکلت اظهار داشت: ارزش موتورسيکلت توقيفي ۷۰۰ ميليون ريال ارزيابي شد كه در اين خصوص پرونده اي تشكيل و در حال سير مراحل قانوني است.

دستگیری اعضای باند سارقان منزل در اصفهان

گروه استان ها _ اصفهان _ رئیس پلیس آگاهی استان، از دستگیری اعضای باند ۳ نفره سارقان منزل در عملیات کارآگاهان این پلیس و اعتراف آنها به ۱۰ فقره سرقت در شهر های اصفهان و خراسان رضوی خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ” حسین ترکیان” در تشریح این خبر گفت: در پی وقوع یک فقره سرقت منزل در شهر اصفهان و شکایت مال باخته، موضوع در دستور کار کار آگاهان پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان قرار گرفت.

وی افزود: ماموران پس از بررسی صحنه سرقت و انجام یک سری اقدامات علمی و تخصصی، هویت فردی که در این سرقت دست داشت را به دست آورده و با هماهنگی مقام قضائی طی یک عملیات غافلگیرانه وی را در مخفیگاهش دستگیر کردند.

این مقام انتظامی اضافه کرد: با اعترافات متهم ۲ همدست دیگر وی نیز طی یک عملیات منسجم در مخفیگاه های خود دستگیر و در بازرسی از منزل یکی از متهمان مقادیر زیادی طلا ، بدلیجات ، ساعت های مچی مردانه وزنانه ، ۲دستگاه لپ تاپ و دوربین عکاسی کشف شد.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان با اشاره به کشف ۲ جلد دسته چک از منزل متهم ، اظهار داشت: با استعلامات انجام گرفته مشخص شد دسته چک ها از منزلی در استان خراسان رضوی به سرقت رفته است در این خصوص تصاویر اموال مسروقه مکشوفه به پلیس آگاهی این استان ارسال و تعدادی از مال باختگان شناسایی شدند.

سرهنگ ترکیان با بیان اینکه متهمان غیربومی و دارای سوابق متعدد کیفری هستند اظهار داشت: سارقان در تحقیقات صورت گرفته به ۱۰ فقره سرقت منزل در اصفهان و خراسان رضوی اقرار کردند که در این خصوص پرونده تشکیل و برای انجام اقدامات قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

لینک کوتاه : https://jamejamesfahan.ir/?p=730
  • نویسنده : جام جم اصفهان
  • ارسال توسط :
  • منبع : خبرنگار پایگاه خبری پلیس
  • 589 بازدید
  • بدون دیدگاه

برچسب ها

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.