تاریخ : سه شنبه, ۱۱ مهر , ۱۴۰۲ 19 ربيع أول 1445 Tuesday, 3 October , 2023
8
حوادث مهرماه دراصفهان

دستگیری باند۴نفره سرقت ازمنازل

  • کد خبر : 764
  • ۱۹ مهر ۱۳۹۹ - ۲:۴۹
دستگیری باند۴نفره سرقت ازمنازل
گروه استان ها_اصفهان_ جانشین انتظامی استان از کشف محموله هروئین به وزن 375 کیلو در عملیات مشترک پلیس مبارزه با مواد مخدر "اصفهان" و استان "البرز" خبر داد.

 کشف ۳۷۵ کیلو هروئین در یک عملیات مشترک پلیسی

گروه استان ها_اصفهان_ جانشین انتظامی استان از کشف محموله هروئین به وزن ۳۷۵ کیلو در عملیات مشترک پلیس مبارزه با مواد مخدر “اصفهان” و استان “البرز” خبر داد.

سرهنگ “محمدرضا هاشمی فر” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس اظهار داشت: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان “البرز” مطلع شدند یک قاچاقچی حرفه ای مواد مخدر در حال جابه جایی محموله ای در یکی از محورهای مواصلاتی جنوب استان “اصفهان” است که بلافاصله موضوع به پلیس مبارزه با مواد مخدر این فرماندهی اطلاع داده شد.

وی گفت: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر “اصفهان” و شهرستان “لنجان” نیز بلافلاصله وارد عمل می شوند و طی عملیاتی ضربتی کامیون کشنده متعلق به این سوداگر مرگ را شناسایی و در محور “لنجان-ذوب آهن” متوقف می کنند.

سرهنگ هاشمی فر تصریح کرد: در بازرسی از این کامیون ۳۷۵ کیلو هروئین که درکف اطاق بار خودرو به طور حرفه ای جاساز شده بود کشف شد.

جانشین انتظامی استان اصفهان از دستگیری یک سوداگر مرگ در این عملیات و تحویل او به مراجع قضائی خبر داد و خاطر نشان کرد: نیروی انتظامی با سوداگران مرگ و قاچاقچیان افیونی برخورد قاطع و قانونی می کند و هرگز اجازه جولان و سرکشی به آنان را نخواهد داد.#

 

صدورجریمه سنگین برای راننده ای که پلاکش جعل شده بود

گروه استان ها _اصفهان _ رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان، از توقیف یک دستگاه خودرو به دلیل دستکاری در ارقام پلاک آن خبر داد و گفت: این کار باعث صدور جریمه سنگین برای مالک اصلی پلاک شده بود.

سرهنگ” محمدرضا محمدی” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس اظهار داشت: ماموران پلیس راهور شهرستان اصفهان حین کنترل و رصد هوشمندانه خودروهای متخلف با خودرویی که ارقام پلاک آن دستکاری شده بود مواجه و بلافاصله نسبت به توقیف و انتقال آن به پارکینگ اقدام کردند.

وی با بیان اینکه فرد خاطی رقم ۴۹۲ درج شده در پلاک را به ۱۹۲ تغییر داده بود افزود: این کار باعث شده بود که تمام تخلفات وی به نام صاحب اصلی پلاک ثبت و جریمه ای سنگین برای او صادر شود.

این مقام انتظامی بیان کرد: پس از این اتفاق، با فردی که پلاک متعلق به وی جعل شده بود تماس گرفته شده و از او خواستیم پیگیر موضوع جعل شدن پلاک خود شده و از کسانی که اقدام به این کار کردند به مراجع قضائی شکایت کند.

سرهنگ محمدی، با تاکید بر اینکه دستکاری در پلاک تخلف محسوب نمی شود بلکه جرم است و با مجرم هم طور دیگری رفتار خواهد شد گفت: این خودرویی که پلاک جعلی بر روی آن نصب شده در پارکینگ متوقف شده است و  تمامی جرایمی که به نام مالک اصلی ثبت شده هم بایستی توسط فرد متخلف پرداخت شود و علاوه بر این راننده نیز به مرجع قضائی معرفی خواهد شد.

پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان اصفهان خاطر نشان کرد: طرح برخورد با خودروهای دارای پلاک مخدوش و جعلی به صورت ویژه و جدی در دستور کار این پلیس قرار گرفته و در این خصوص دستورات قضائی اخذ و حتماً برابر قانون با کسانی که اقدام به جعل ، مخدوش کردن و یا دست کاری کردن ارقام پلاک خودروی خود کنند برخورد می شود.

کشف ۱۴ فقره سرقت سيم و کابل برق در اصفهان

گروه استان ها_اصفهان_ فرمانده انتظامي شهرستان اصفهان از دستگيري ۲ سارق سيم برق و کشف ۱۴ فقره سرقت طي ۲ عمليات جداگانه در اين شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سرهنگ “حميدرضا اکبري” در بيان جزئيات اين خبر گفت: در پي وقوع چند فقره سرقت سيم و کابل برق در سطح شهرستان، موضوع در دستور کار ماموران انتظامي قرار گرفت.

اين مقام انتظامي، اظهار داشت: در اين راستا ماموران کلانتري ۲۸ حين گشت زني هاي هدفمندخود در سطح حوزه به فردي که در حال حمل مقادير کابل برق بوده مشکوک شده و جهت بررسي بيشتر وي را به کلانتري منتقل کردند.

وي افزود: طي بازجويي هاي صورت گرفته مشخص شده وي از سارقان حرفه اي اماکن خصوصي مي باشد که به ۴ فقره سرقت کابل برق اعتراف کرد.

سرهنگ “اکبري” همچنين از عملياتي ديگر توسط ماموران کلانتري ۲۶ خبر داد و گفت: ماموران آن يگان نيز در حين سرکشي و بازديد از کارگاه ها و ضايعاتي ها با انجام اقدامات پليسي يک سارق سيم و کابل برق را شناسايي و ضمن دستگيري وي در بازرسي از کارگاه وي تعداد ۸ عدد موتور و پمپ کولر به همراه ۴عدد قطعات خودرو و ۵۰ متر سيم و کابل برق را کشف کردند.

اين مقام انتظامی عنوان کرد: متهم در بازجويي هاي صورت گرفته به سرقت ۱۰ فقره کابل و سيم برق اعتراف کرد.

سرهنگ “اکبري” با اشاره به کشف ۱۴ فقره سرقت طي اين دو عمليات ، تصريح کرد: متهمان پس از تشکيل پرونده براي سير مراحل قانوني راهي مراجع قضائي شدند.

فرمانده انتظامي شهرستان اصفهان در خاتمه به نقش مشارکت شهروندان در برقراري امنيت اشاره کرد و بيان داشت: شهروندان به نکات حفاظت فيزيکي اموال و امکنه خود توجه ويژه داشته باشند و در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک بلافاصله از طريق شماره تماس ۱۱۰ موضوع را با پليس در ميان بگذارند.

دستگيري كلاهبردار و مزاحم اينترنتي در “نجف آباد

گروه استان ها_اصفهان_فرمانده انتظامي شهرستان “نجف آباد” از دستگيري يك كلاهبردار و مزاحم اينترنتي در اين شهرستان و كشف كلاهبرداري ۵۰ ميليون ريالي خبر داد.

سرهنگ “محمدحسين باباكلاني” در گفت و گو با خبرنگار پايگاه خبري پليس در تشريح اين خبر گفت: با توجه به ارجاع شكوائيه اي با موضوع مزاحمت از طريق شبكه هاي اجتماعي ، پيگيري موضوع در دستور كار كارشناسان پليس فتا اين شهرستان قرار گرفت.

وي افزود: با توجه به اظهارات شاكي، ‌كارشناسان پليس فتا بلافاصله اقدامات فني تخصصي خود را آغاز و پس از بررسي هاي لازم سرنخ هايي از شناسايي مزاحم سايبري بدست آوردند و در تحقيقات بعدي متهم را در شناسايي و با هماهنگي قضائي وي را دستگير کردند.

اين مقام انتظامي از ادامه تحقيقات فني روي اين پرونده خبر داد و گفت: در تحقيقات صورت گرفته مشخص شد متهم علاوه بر مزاحمت با عضويت در شبكه هاي اجتماعي خود را فردي مونث معرفي و از طعمه هاي خود درخواست شارژ ، بسته اينترنتي يا وجه نقد می کرده كه در يك مورد مبلغ ۵۰ ميليون ريال از شخصي در يكي از استان هاي مركزي كشور كلاهبرداري کرده بود.

فرمانده انتظامي شهرستان نجف آباد با اشاره به اينكه متهم پس از تشكيل پرونده تحويل مراجع قضائي شد، از شهروندان خواست: در صورت مشاهده موارد مشکوک از طريق سايت پليس فتا به نشاني www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمي آن را ثبت كرده و از آخرين رويدادها از جمله اخبار و حوادث سايبري مطلع شوند.

کشف بيش از ۲ ميليارد ریال داروي دامپزشکي قاچاق در”فريدن

گروه استان ها_اصفهان_ فرمانده انتظامي شهرستان فريدن در اجراي طرح مبارزه با قاچاق کالا، از کشف ۱۰۰ قلم داروي قاچاق دامپزشکي به ارزش ۲ ميليارد و ۵۰۰ ميليون ريال در شهر “داران” خبر داد.

سرهنگ “مختار بهارلو” در گفت ‌و گو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، در خصوص جزئيات اين خبر گفت: در پي گزارش شبکه دامپزشکي مبني بر احتکار و قاچاق دارو در يک واحد منزل مسکوني در سطح شهر داران ، بلافاصله مراتب در دستور کار مأموران انتظامي کلانتري ۱۱ داران قرار گرفت.

وي افزود: پس از يک سري اقدامات فني و ميداني با شناسايي محل دپوي داروهاي احتکاري طي هماهنگي با مقام قضائي در بازرسي از منزل مسکوني مورد نظر، ۱۰۰ قلم انواع داروي دامپزشکي احتکاري و قاچاق کشف شد.

فرمانده انتظامي شهرستان فريدن با بيان اينکه در اين عمليات يك متهم دستگير و به مراجع قانوني معرفي شد، اظهار داشت: برابر اعلام کارشناسان ارزش دارو هاي کشف شده ، ۲ ميليارد و ۵۰۰ ميليون ريال برآورد شده است.

سرهنگ مختار بهارلو در پايان از شهروندان خواست: در صورت اطلاع از هرگونه فعاليت غيرقانوني و احتكار مراتب را در اسرع وقت از طريق سامانه ۱۱۰ به پليس اعلام کنند.

خورجینی پر از افیون

گروه استان ها_اصفهان_فرمانده یگان تکاوری پلیس استان از کشف ۵۸ کیلو مواد افیونی، شامل: ۳۶ کیلو و ۱۰۰ گرم هروئین و ۲۲ کیلو و ۶۰۰ گرم مرفین در یک خورجین، خبر داد.

سروان “روح اله فاطمی” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس اظهار داشت: ماموران پلیس تکاوری اصفهان حین گشت زنی در محور فرعی “جاده گاز-نائین” با مشاهده یک خورجین رها شده در جاده به آن مشکوک شده و توقف کردند.

فرمانده یگان تکاوری پلیس اصفهان گفت: ماموران در بازرسی از این خورجین ۵۸ کیلو و ۷۰۰ گرم مواد افیونی، شامل: ۳۶ کیلو و ۱۰۰ گرم هروئین و ۲۲ کیلو و ۶۰۰ گرم مرفین کشف کردند.

این مقام انتظامی خاطر نشان کرد: ماموران نیروی انتظامی با سوداگران مرگ و قاچاقچیان افیونی برخورد قاطع و قانونی می کنند و اجازه جولان به آنان نخواهند داد.#

کشف ۲۰۰ کیلو تریاک در یک عملیات مشترک پلیسی

گروه استان ها_اصفهان_ رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان از کشف محموله ای تریاک به وزن ۲۰۰ کیلو در عملیات مشترک پلیس مبارزه با مواد مخدر “اصفهان” و شهرستان”جیرفت” استان “کرمان” خبر داد.

سرهنگ “غلامحسین صفری” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس اظهار داشت: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر اصفهان با اشراف اطلاعاتی بالای خود مطلع شدند قاچاقچیان مواد مخدر در حال انتقال محموله ای افیونی در محور “جیرفت” هستند که بلافاصله موضوع به پلیس مبارزه با مواد مخدر آن شهرستان اطلاع داده شد.

وی افزود: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان “جیرفت” نیز بلافلاصله وارد عمل می شوند و یک سواری پراید و ۲ سواری پارس متعلق به قاچاقچیان را شناسایی و متوقف می کنند.

سرهنگ صفری تصریح کرد: در این عملیات که با اعلام به موقع پلیس مبارزه با مواد مخدر اصفهان و عملیات سنجیده پلیس مبارزه با مواد مخدرشهرستان “جیرفت” استان ” کرمان” انجام شد در بازرسی از سواری پراید ۲۰۰ کیلو تریاک کشف ، ۳ خودروی سبک توقیف و ۴ سوداگر مرگ نیز دستگیر شدند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان با اشاره به تحویل سوداگران مرگ به مراجع قضائی خاطر نشان کرد: نیروی انتظامی با سوداگران مرگ و قاچاقچیان افیونی برخورد قاطع و قانونی می کند و هرگز اجازه جولان و سرکشی به آنان نخواهد داد.

کشف ۵۶ کيلو ترياک در محور مواصلاتي “شهرکرد- فريدن

گروه استان ها_اصفهان_ فرمانده انتظامي شهرستان فريدن از کشف ۵۶ کيلو ترياک در بازرسي از يک دستگاه سواري سمند در محور مواصلاتي “شهرکرد- داران” خبر داد.

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سرهنگ “مختار بهارلو” اظهار داشت: در پي دریافت خبری مبنی بر اینکه قاچاقچی مواد مخدر در حال انتقال محموله ای از محورهای فرعی این شهرستان است ، ماموران انتظامی این فرماندهی وارد عمل شدند.

وی افزود: با اقدام به موقع و هوشمندانه پليس مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان و همکاري نيروهاي انتظامي شهرستان هاي خوانسار ، چادگان ، لنجان و فريدونشهر با پليس مبارزه با مواد مخدر شهرستان فريدن، يک دستگاه سواري سمند در محور مواصلاتي شناسايي و متوقف شد.

اين مقام انتظامي اظهار داشت: در بازرسي صورت گرفته از اين خودرو ۵۶ کيلو ترياک که به صورت ماهرانه اي جاسازي بود کشف و در اين رابطه يک نفر نیز دستگير شد.

فرمانده انتظامي شهرستان فريدن در پايان بيان داشت: توان تخصصی و عملياتي پليس مبارزه با مواد مخدر موجب شده تا با بکارگيري از ظرفيت ها ، امکانات و مشارکت هاي مردمي به عنوان يک راهبرد هدفمند ضربات سنگيني به قاچاقچيان مواد مخدر وارد شود.

تصادف پراید با کامیون ولوو در”اصفهان

گروه استان ها_اصفهان_ رئیس پلیس راهور استان از تصادف یک سواری پراید با کامیون ولوو در بزرگراه شهید”دستجری” و فوت راننده پراید خبر داد.

سرهنگ “محمدرضا محمدی” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس اظهار داشت: در پی اعلام مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع یک مورد تصادف منجر به فوت در بزرگراه شهید “دستجردی” بلافاصله گشت انتظامی و عوامل پلیس راهور به محل اعزام شدند.

وی افزود: در این حادثه رانندگی یک سواری پراید با کامیون ولوو برخورد کرده بود که متاسفانه راننده پراید جان خود را از دست می دهد.

این مقام انتظامی بیان داشت: علت وقوع این حادثه رانندگی توسط کارشناسان تصادفات رانندگی عدم توجه به جلو توسط راننده پراید اعلام شده است.

رئیس پلیس راهور اصفهان تاکید کرد: رانندگی با سرعت مجاز و مطمئنه و پرهیز از عجله و شتاب نقش مهمی در کاهش حوادث رانندگی دارد .

باند ۴ نفره سرقت از منازل آپارتمانی شهر اصفهان دستگیر شدند

گروه استان ها _ اصفهان _ رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان از دستگیری اعضای باند ۴ نفره ای که با شیوه ای خاص اقدام به سرقت ۶ میلیارد اموال از منازل آپارتمانی کرده بودند خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ” حسین ترکیان” با اعلام این خبر اظهار داشت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر سرقت پول، طلا و ارز از منزل وی، تحقیقات در این خصوص توسط کارآگاهان پایگاه جنوب پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان انجام گرفت.

وی افزود: کارآگاهان در ادامه تحقیقات با اشرافیت و هوشمندی بالای خود دریافتند خانمی طلای مسروقه ای را برای فروش به یکی از مغازه های طلافروشی سطح شهر اصفهان برده که بلافاصله وارد عمل شده و با احضار فرد مذکور مشخص شد ناپسری وی طلاجات را برای فروش به او داده است.

این مقام انتظامی بیان کرد: پس از اظهارات این زن، ماموران طی هماهنگی با مقام قضائی در یک عملیات ضربتی متهم را به همراه ۳ نفر دیگر از همدستانش دستگیر کردند.

وی با بیان اینکه هویت سارقان با مدارک به دست آمده از منزل مال باخته مطابقت داشت اظهار داشت: متهمان سابقه دار ، بیکار و دارای اعتیاد به شیشه و هروئین هستند.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان در خصوص نحوه سرقت توسط متهمان گفت: این افراد پس از اینکه موفق می شدند با سؤاستفاده از غفلت ساکنان مجتمع های آپارتمانی وارد محل شوند زنگ درب منازل را زده و وقتی متوجه مي شدند کسي در منزل حضور ندارد با شيوه کارت کشی، درب منزل را باز کرده و سرقت هاي خود را انجام مي دادند.

سرهنگ ترکیان با اشاره به اعتراف متهمان به ۱۱ فقره سرقت از منازل آپارتمانی، گفت: کارشناسان مربوطه ارزش اموال به سرقت رفته توسط متهمان را ۶ میلیارد ریال عنوان کردند.

این مقام انتظامی از شناسایی تمامی مال باختگان و تحویل متهمان به مراجع قضائی خبر داد و گفت: به شهروندانی که در منازل آپارتمانی سکونت دارند توصیه می کنیم از دربهای آکاردئونی برای حفاظ منازل خود استفاده کرده و قبل از ترک منزل از قفل کامل درب منزل خود اطمینان کامل حاصل کنند.

سرهنگ ترکیان، همچنین، خاطر نشان کرد: استخدام نگهبان برای مجتمع های آپارتمانی، نصب دوربین های مداربسته، استفاده از درب های ضد سرقت و آیفون های هوشمند، نگهداری طلاجات و وجوه نقد بسیار زیاد در گاوصندوق های قابل تعبیه در دیوار را از جمله مواردی هستند که می توانند در پیشگیری از سرقت منازل مؤثر بوده و باعث ناکامی سارقان در عملی کردن نقشه هایشان شوند.

لینک کوتاه : https://jamejamesfahan.ir/?p=764
  • نویسنده : جام جم اصفهان
  • ارسال توسط :
  • منبع : معاونت اجتماعي فرماندهي انتظامي استان اصفهان
  • 1677 بازدید
  • دیدگاه‌ها برای دستگیری باند۴نفره سرقت ازمنازل بسته هستند

برچسب ها

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.